PRIJE 17. SJEDNICE VIJEĆA OPĆINE GORNJI BOGIĆEVCI ZAPALJENE SVIJEĆE I POLOŽENO CVIJEĆE NA SPOMEN OBILJEŽJA

imag5584 imag5585 imag5587 imag5588 imag5589 imag5590 imag5591 imag5592 imag5593 imag5594 imag5595 imag5596 imag5597 imag5598Gornji Bogićevci 02.11.2016. Na Dušni dan je održana 17. sjednica Općinskog vijeća Gornjih Bogićevaca .U skladu s tradicijom Svih svetih i Dušnog dana , vijećnici su prije same sjednice predvođeni predsjednikom vijeća Stipom Šugićem i načelnikom Pavom Klarićem zapalili svijeće i položili cvijeće kod spomen obilježja poginulim , umrlim i nestalim hrvatskim vitezovima te prvom predsjedniku RH dr. Franji Tuđmanu u Gornjim Bogićevcima . Molitvom su im odali počast i prisjetili se njihove žrtve za Domovinu. U aktualnom satu načelnik Pavo Klarić je izvjestio o aktivnostima od protekle sjednice te je među ostalim rekao kako je bilo dosta ušteđenog novca te da je Općina prošla na nekoliko natječaja .Radovi su kasnili zbog samih izvođača ali i nekih drugih objektivnih okolnosti , međutim sve se uspješno završava. Spomenuo je izgradnju Domu u Trnavi za koje je od Ministarstva regionalnog razvoja dobiveno 300 000 kn. Do kraja studenog Dom bi trebao biti pod krovom . Ukupna vrijednost radova je 528 000 kn.Očekuje se jedan dio sredstava od Brodsko-posavske županije a razliku financira općina. Nakon Ulice Karlovac sanira se i Stari kraj , presvučena je cesta novim slojem asfalta a također je saniran jedan dio ceste prema Industrijskoj zoni i Gornjak. Asfaltiran je i odvojak u Ulici Podgaj gdje žive dvije obitelji. Ukupna vrijednost radova je oko 530 000 kn . U sklopu navedenih radova uređeno je i jedno parkiralište u Starom kraju. Obavljena su arheološka istraživanja na lokaciji Bedem – Varošine odnosno Sv. Ivan Trnava. Vrijednost radova je oko 100 000 kn a u sklopu radova bili su zaposleni i radnici iz Gornjih Bogićevaca. Sredstva su osigurali Ministarstvo kulture RH i Brodsko-posavska županija.Komunalni pogon općine je također sudjelovao u realizaciji ovog projekta Gradskog muzeja grada Nova Gradiška. Vrlo brzo će biti pribavljena lokacijska dozvola za pješačku stazu Smrtić – Trnava te bi radovi trebali početi na proljeće. Projekt kasni zbog uobičajene šlampavosti državne administracije i vrlo diskutabilnih odluka odgovornih ljudi iz Hrvatskih voda – koji se tek sada uvidom u samu situaciju pitaju kako su mogli donijeti takve uredbe – naglasio je Klarić. U postupku je ishođenje građevinske dozvole za sanaciju društvenog doma u Kosovcu. U prosincu se očekuje objavljivanje natječaja iz mjere 7.4.1 za izgradnju sportsko – rekreacijskog centra , a vijećnici su jednoglasno sinoć prihvatili Prijedlog Odluke o suglasnosti za njegovu izgradnju.U tu je svrhu već angažiran konzultant . Načelnik Klarić je napomenuo kako od danas kreće isplata naknada za ogrjev za korisnike socijalnog minimuma koji se griju na drva. Požalio se što sve radnje oko toga treba riješiti općin. Postupak bi bio puno jeftiniji,jednostavniji i brži da država izravno uplaćuje korisnicima sredstva jer Centar za socijalnu skrb izdaje rješenja. Posebna priča u aktualnom satu se razvila oko Regionalnog vodovoda Zapadna slavonija , pa je Klarić vezano za nepravilnosti i netransparentnost u cjelokupnoj situaciji oko toga najavio tiskovnu konferenciju načelnika Okučana, Gornjih Bogićevaca, Starog Petrovog Sela, Nove Kapele , Rešetara, Vrbja i Dragalića . Klarić je vijećnike također izvjestio kako od 1.1. 2017. na snagu stupa zakon koji je donijela Milanovićeva vlada po kojem bi općine i gradovi morale razrezivati i naplaćivati te obavljati ovrhu za naknadu za uređivanje voda umjesto Hrvatskih voda. Država spušta obaveze za što je potrebno novo zapošljavanje a u isto vrijeme nova vlada najavljuje smanjenje postotka izvornog proračuna općine za plaće sa 20 % na 15 % – rekao je Klarić. U nastavku sjednice jednoglasno je usvojen Prijedlog odluke o strateškom razvojnom programu Općine Gornji Bogićevci za razdoblje od 2016 – 2020. godine te Prijedlog plana razvoja sustava civilne zaštite za razdoblje od 2016. do 2019. godine.