ČLANOVI 5 DVD-A U GORNJIM BOGIĆEVCIMA NA SVETOFLORIJANSKIM SUSRETIMA

Dobrovoljno vatrogasno društvo Gornji Bogićevci tradicionalno danas obilježavai blagdan svog nebeskog zaštitnika Svetog Florijana. Tim povodom organizirali su 17. Sportske susrete na kojima još sudjeluju i DVD-a Dragalić, Donji Varoš, Gornji Bogićevci, Okučani te DVD Stara Subocka. Članovi ovih društava okupili su se jutros u 8 h u župnoj crkvi Duha Svetoga na misi zadušnici za sve umrle i poginule vatrogasce i Hrvatske branitelje. Misu je služio župnik fra Ivo Brezović koji je naglasio kako vatrogasci pomažu u svakoj kriznoj situaciji i čine djela ljubavi nadahnuti Duhom Svetim .  Oni to ne mogu raditi iz koristoljublja nego iz čista srca i prijateljske ljubavi ne kao gospodari, nego služeći kako nas je naučio naš spasitelj Isus Krist. Župnik je na misi zazvao blagoslov na sve vatrogasce i zajednicu kojoj služe, a nakon mise je predvodio molitvu kod kod spomen obilježja u središtu Gornjih Bogićevaca gdje su vatrogasci položili vijence i zapalili svijeće te se minutom šutnje prisjetili svih poginulih, umrlih i nestalih hrvatskih branitelja i braće vatrogasaca. Vatrogasci su se natjecali u malom nogometu, potezanju užeta i beli. Rezultati ovakvih druženja nisu važni ali je važno zajedništvo i spremnost uvijek pomoći u kriznim situacijama rekao nam je načlenik Općine Gornji Bogićevci Pavo Klarić koji je već dugi niz godina uključen u DVD Gornji Bogićevci te je najavio aktivnosti oko izgradnje novog adekvatnijeg vatrogasnog doma u Gornjim Bogićevcima.

 

Neka se članovi naših DVD-ova druže i pripremaju za možebitne opasne situacije , a mi im želimo sretan Dan vatrogasaca i njihovog zaštitnika sv. Florijana te što manje intervencija.

Ovaj unos je objavljen u VIJESTI. Bookmarkirajte stalnu vezu.