UMIROVLJENICI IZ GORNJIH BOGIĆEVACA NE ZABORAVLJAJU SVOJE BOLESNE ČLANOVE!

MV

Redovnu godišnju izvještaju skupštinu održali su u subotu 17.veljače članovi Udruge umirovljenika općine Gornji Bogićevci. Okupili su se u Hrvatskom seljačkom domu u nešto manjem broju nego inače što je i razumljivo. Dio članova je bolestan , dio zbog staračkih tegoba nije mogao doći ali ipak ih je bilo dovoljno za kvorum i pravovaljane odluke. Vrijedna je to udruga a iz njihovih izvješća se vidjelo da bez obzira što su u godinama jako vole druženje, izlete i zajedništvo.Izvješće o radu prezentirala je predsjednica Milka Račman koja je među ostalim naglasila kako je od ukupno 110 članova iz već navedenih razloga aktivno njih 69 . Bili su bili na brojnim izletima i hodočašćima. Posjećivali su svoje bolesne članove a također su aktivno surađivali s ostalim udrugama s područja općine Gornji Bogićevci. Izvršni odbor od 9 članova se sastao pet puta. Posjetili su „Zlatni Cekin“ u S.Brodu gdje su donirali štićenike ove ustanove. Bili su u Daruvarskim toplicama kako kaže predjsjendica na savršenom izletu gdje su svi uživali. Posjetili su Trsat i Svetište Majke Božje te Crikvenicu. Četvrti izlet je bio u Bjelovaru na jednom OPG-u i također su posjetili Dom umirovljenika invalida u Bjelovaru te su i njih darivali. Posjetili su desetak svojih bolesnih članova.Sve su programske aktivnosti uspješno proveli te se nadaju da će im i 2018. biti zanimljiva, sadržajna i aktivna.Predsjednica je zahvalila knjižničarki Jasminki Klarić na besplatnim članskim iskaznicama za sve umirovljenike za knjižnicu, zatim svim zaposlenicima općine Gornji Bogićevci koji su nesebično pomagali rad udruge te svim udrugama s područja općine s kojima aktivno surađuju. Financijsko izvješće podnijela je rizničarka i tajnica Josipa Sebastijan. Ukupni prihodi su 15.000,44 kn a rashodi 13.855,15 kn .Umirovljenici inače slove kao dobri gospodari pa ne čudi pozitivno poslovanje. Također namjeravaju slične aktivnosti provoditi i u 2018. godini, a računaju i na slične prihode kao i u 2017. Izvješće nadzornog odbora je podnio predsjednik Ilija Stipančević koji je rekao da je udruga poslovala sukladno zakonu . Izvješća su jednoglasno usvojena , a zatim su skupštinu pozdravili predstavnici svih udruga i institucija koje djeluju na području općine Gornji Bogićevci , zaželjeli su im uspješan rad u tekućoj godini te dug život i dobro zdravlje. Pročelica JUP-a Mara Klarić, ujedno i predsjednica KUD-a “Starča” je rekla kako KUD ne može bez umirovljenika:-Mi trebamo vaša znanja i iskustva kako bi zabilježili i ostavili našim mladim naraštajima sve stare i izvorne običaje koje prenosite u sklopu svojih aktivnosti u KUD-u. Najavila je skori početak projekta “Kultura u centru” u kojem KUD treba suradnju umirovljenika. Načelnik općine Pavo Klarić je pohvalio rad udruge te među ostalim rekao kako želi da se u rad udruge uključe i mlađi umirovljenici. Dodao je kako će u proračunu općine biti prostora za povećanje dotacija a posebno je pohvalio to što umirovljenici obilaze svoje bolesne članove. Rekao je da takve humane aktivnosti uzdižu udrugu na višu razinu. Zahvalio im je na ustrajnosti i zaželio još uspješniju godinu koja je pred njima.
Umirovljenici i njihovi gosti su nastavili druženje uz večeru i glazbu TS ” Čardaš”

 

Ovaj unos je objavljen u VIJESTI. Bookmarkirajte stalnu vezu.