NK”SLOBODA” GORNJI BOGIĆEVCI ODRŽAO GODIŠNJU SKUPŠTINU

Redovnu godišnju izvještajnu skupštinu održali su u subotu 10. veljače članovi NK „Slobode“ iz Gornjih Bogićevaca.Nakon himne i minute šutnje za poginule , umrle i nestale Hrvatske branitelje i prvog predsjednika RH dr.Franju Tuđmana te za preminulog člana NK Slobode Matu Šandorovića kao i za   predsjednika prijateljske ŠRU Pastrva iz Okučana Juru Brekala koji je nažalost preminuo baš na dan održavanja skupštine , usvojen je dnevni red i zapisnik s prošle redovne skupštine . Zatim je izvješće o radu pionira podnio trener Branko Delić koji je rekao kako je prošla sezona završena s vrlo malo igračkog kadra, međutim u jesenskim pripremama stanje se popravilo pa je na treninge utorkom i četvrtkom dolazilo oko 25 igrača te dodao da su od 11 utakmica tri dobili , jedna je odigrana neriješeno a 7 su izgubili. U porazima je znakovito to da su ih uvijek gubili nesretno pri kraju utakmice.Delić je optimističan što se tiče nastavka prvenstva.  Izvješća o radu zatim je podnio trener juniora i seniora Goran Stažić. On je rekao kako su juniori u sezoni 2016/2017 s pretposljednjeg mjesta iz jesenskog dijela na kraju sezone uspjeli skočiti na 6 mjesto te da su bila velika očekivanja za sezonu ali nesretno i nespretno je izgubljena utakmica prvog kola kupa. Uspjeli su jedsenski dio završiti na 3. mjestu s pet pobjeda i dva poraza. Dodao je kako se rijetko koji klub može pohvaliti s tolikim brojem talentiranog  igračkog kadra . Sada ih je 22 koji su marljivi i dolaze redovito na treninge a neki od njih kucaju na vrata seniorskog tima- rekao je Stažić.Zahvalio je svom prethodniku Draženu Mlineku na trudu i zalaganju u vođenju seniora  te naglasio kako su u prošloj sezoni završili na 11. mjestu . Ispali su u drugom kolu kupa, a do njegovog dolaska u 8.kolu imali su samo jedan bod. Nešto se i napravilo pa smo sezonu završili na 11. mjestu- rekao je Stažić i dodao kako očekuje da će na proljeće biti sve dobro.Klub radi tijekom cijele godine što kroz pripreme, treninge, utakmice i radne akcije. Samo ove dvije ekipe su odigrale 52 utakmice što dovoljno govori o aktivnsotima  . Izvješće je potom podnio i trener veterana Franjo   Bungić  koji je rekao kako je ova ekipa nažalost najuspješnija u klubu. Najvažnije je da se držimo na okupu , održavamo prijateljske odnose s klubovima s novogradiškog i brodskog područja te dodao kako je rezultat u cijeloj priči najmanje važan. Čestitao je igračima na odazivu , na prijateljstvu te poželio da klub održe što duže na životu i nastave dugogodišnju tradiciju. Umjesto rizničara koji se ispričao zbog nemogućnosti dolaska na skupštinu financijsko izvješće je prezentirao predsjednik Željko Klarić . Bio je detaljan pa je klub u 2016. godini uprihodio ukupno 87. 945,65 kn a potrošeno je 87.300,98 tako da je godina završena u plusu s 644,67 kn.Dodao je kako ovdje treba pridodati i više od 70.000,00 kn koje je općina Gornji Bogićevci uložila u uređenje kontejnera te još više od 4.000,00 kn za generalku na traktorskoj kosilici. Klarić je zatim podnio i izvješće o radu u proteklom razdoblju . Rekao je kako se Izvršni odbor sastao 35 puta . Na tim su sjednicama nazočili i članovi NO i Stegovnog suda . Organizirane su prijateljske , kup i prvenstvene utakmice .Vodilo se računa o transparentnom trošenju sredstava i nabavci opreme ali se radilo i na uređenju igrališta te kontejnera .Klub je nakon 9 godina uzastopnog javljanja na natječaj Hrvatskog olimijskog odbora konačno uspio ostvarit 50.000,00 kn što je investirano u sportsku opremu igrača . Za ovaj natječaj je zahvalio na pomoći prijateljima kluba Mladenu Mikolčeviću te na skupštini nazočnom predsjedniku županijskog nogometnog saveza i članu IO HNS-a Dubravku Galoviću. Na kraju je zahvalio i dosadašnjem dopredsjedniku Jurici Relji na financijskoj i ostaloj pomoći klubu. Izvješće je zatim podnio i predsjednik nadzornog odbora Boro Lipovac koji je izvijestio kako je nakon pregleda financijske i natjecateljske dokumentacije nadzorni odbor utvrdio da se u klubu radilo sukladno zakonskim odredbama i statutu kluba.  Sva su izvješća jednoglsano usvojena , a zatim je umjesto Jurice Relje koji je zbog osobnih razloga dao ostavku na mjesto dopredsjednika kluba, na tu dužnost imenovan Vesljko Šugić a za novog člana Izvršnog odbora imenovan je Jozo Šugić. Članovi skupštine su jednoglasno usvojili i prijedlog odluke Izvršnog odbora da članarina u 2018. godini bude 100 kn . Zahvalnice za pomoć i zasluge u radu kluba predsjednik Klarić je uručio Draganu Debartoliju, Miroslavu Otopalu, dr. Muhamedu Engeriniju, Branku Deliću, Goranu Stažiću, Stipi Šugiću, Franji Bungiću, načelniku Pavi Klariću i predsjedniku županijskog nogometnog saveza te članu Izvršnog odbora Hrvatskog nogometnog saveza Dubravku Galoviću . Među brojnim gostima koji su se obratili predsjedništvu i članovima skupštine bili su i predsjednik županijske udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Jozo Bungić, , predsjednik zbora sudaca Nogometnog središta Nova Gradiška Đuro Keser ,dopredsjednik Nogometnog središta Nova Gradiška Kruno Hofer, župnik fra Ivo Brezović,  dr. Muhamed Engerini te predstavnici brojnih udruga i društava s područja Gornjih Bogićevaca  i županije. Skupštinu je među ostalima pozdravio i načelnik Pavo Klarić te čestitao trenerima igračima i vodstvu kluba i poručio kako će općina i dalje pomagati kako financijski tako i tehnički Slobodu čiji su igrači i uprava i  tijekom Domovinskog rata  klub održali u aktivnom natjecanju. Bilo je još puno govornika a nakon što je skupština zaključena gosti i domaćini su nastavili druženje uz zajedničku večeru .