OBILJEŽEN SVETI FLORIJAN U GORNJIM BOGIĆEVCIMA

Kao i svake godine, i ove su godine vatrogasci DVD-a Gornji Bogićevci svečano obilježili svoj dan, odnosno odali dužno štovanje svojem nebeskom zaštitniku Svetom Florijanu. Međutim, ovogodišnje obilježavanje je ipak po nečemu specifično, a to je brojna mladost o kojoj govore i fotografije, a na koju je DVD Gornji Bogićevci iznimno ponosan. Novoizabrani predsjednik Ivan Siladi, uz podršku zapovjednika Damira Kozmana i ostale uprave, okupio je 40-tak dječice, mladeži DVD-a. S njima je već održano nekoliko vježbi i druženja, a na dan Sv.Florijana zapovjednik Damir Kozman održao je predavanje, prezentaciju i vježbe uz natjecanje u Područnoj školi Gornji Bogićevci, a na veliko oduševljenje djece. U popopdnevnim satima svi su se ponovno okupili, te zajedno sa župnikom fra Ivom Brezović i načelnikom općine Pavom Klarić položili vjenac kod centralnog križa na Mjesnom groblju Gornji Bogićevci, nakon čega je upriličeno druženje uz domjenak kojega su darovali: PO Složna braća vl. Petar Smjerog, Pizzeria Klarić vl. Stipo Klarić, trgovina Metra, općina Gornji Bogićevci, te roditelji mladeži koji su ispekli mnoštvo kolača. Svima njima od srca hvala i neka ih sve zaštiti Sv.Florijan. 

 

Ovaj unos je objavljen u VIJESTI. Bookmarkirajte stalnu vezu.